Листопад 2020

9 листопада - День української писемності та мови

9 листопада в школі відзначили День української писемності та мови. У програмі святкування було чимало цікавих заходів. Учні 5 класу разом з вчителями української мови  провели конкурс на знавців швидких скоромовок.

Старшокласники ж приєдналися до Всеукраїнського радіодиктанту націальної єдності.

Родзинкою свята в школі стало проведення конкурсу української пісні: «Пісня – душа народу».

Головна мета цього свята - показати всю красу та велич української мови через різнобарвність української пісні, що в свою чергу сприяє об’єднанню учнівського колективу та вихованню справжніх патріотів.

16 листопада - Міжнародний день толерантності

Міжнаро́дний день толера́нтності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповіданн, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

Учні всіх класів приєдналися до свята.

Учні 1 класу створили "Ручки Толерантності".

Учні 2 класу зробили аплікацію "Квітка Толерантності".

Учні 3 класу склали "Дерево добра".

Учні 4 класу намалювали "Квітку Толерантності".

А учні старших класів малювали малюнки, проходили тести.

20 листопада - Всесвітній день дитини

Всесвітній день дитини відзначається 20 листопада як день світового братерства і взаєморозуміння дітей, день підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.

Саме у цей день – 20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про права дитини. З 1990 року у Всесвітній день дитини відзначається річниця прийняття цих основоположних документів у сфері захисту прав дитини.

Як зазначається в документі, кожна дитина має право на освіту, право на здоров’я і належну медичну допомогу, право на ім’я та громадянство.

Кожна дитина має право зростати у турботливому родинному середовищі та бути захищеною від жорстокого поводження та насильства.

Метою святкування Всесвітнього дня дитини є привернення уваги широкої громадськості, організацій та урядових установ до питань, спрямованим на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.

21 листопада - День Гідності та Свободи

День Гі́дності та Свобо́ди — свято в Україні, що святкується щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).

Встановлене з метою утвердження в Україні ідеалів сводоби і демократії, збереження та донесення до сучасного та майбутнього поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку 21 століття.

У нашій школі також відзначався цей день.

Разом з учнями старших класів ми відвідали віртуальний музей "Майдан: від незалежності до свободи". Перейшовши за посиланням, Ви також будете мати можливість переглянути віртуальний світ справжнього музею.

Також учні нашої школи приєдналися до фоточеленджу "Гідний українець".

25 листопада - 10 грудня - Всеукраїнська акція "16 днів проти насилля"

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

Мета цієї акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

З дітьми проводилися виховні години, бесіди, перегляд різних матеріалів для запобігання проблем у сім'ї та житті школярів.

Під час підготовки до уроку були використані матеріали, які було підготовлено та адаптовано у межах проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні»:

• Відеоролик «Розкажи дорослому, якому довіряєш» щодо попередження сексуального насильства щодо дітей у колі довіри;
  • Буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі» з рекомендаціями Ради Європи щодо поваги, захисту та здійснення прав дитини в цифровому середовищі для дітей та молоді
  • Відеоролик «Почни говорити» для дітей та дорослих щодо попередження сексуальних домагань у спорті
  • Серія із 6-ти навчальних відеоуроків для батьків та дорослих, які працюють з дітьми та для дітей "Батьківство в епоху цифрових технологій".

28 листопада - День вшанування пам'яті жертв Голодомору

День па́м'яті жертв голодомо́рів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.

Голодне лихоліття 1932 - 1933-го – не просто історична минувшина, а незагойна фізична і духовна рана українського народу, яка пекучим болем пронизує пам’ять багатьох поколінь. Сьогодні треба говорити про минуле задля майбутнього, адже безпам’ятність породжує бездуховність, котра, наче ракова пухлина, роз’їдає тіло й душу нації – перекреслює її історію, паплюжить традиції й руйнує соціокультурну самобутність народу.

З метою вшанування пам’яті жертв голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій учні переглянули відповідні матеріали.

Приєдналися до акції "Передай свічу пам'яті".