Квітень 2021

12 квітня - День авіації і космонавтики

12 квітня відзначається День працівників ракетно-космічної галузі України та Міжнародний день авіації і космонавтики.

Свято присвячене першому в історії польоту людини в космос. У цей день в 1961 році Юрій Гагарін першим у світі здійснив орбітальний обліт Землі.

Професійне свято працівників ракетно-космічної галузі України відзначається згідно з указом Президента України № 230/97 від 13 березня 1997 року "Про день працівників ракетно-космічної галузі України".

Цього дня у нашій школі провівся конкурс малюнків "Космічні фантазії". Учасники отримали нагороди-грамоти за активну участь.

17 квітня - День довкілля

День довкілля дозволяє нам ще раз проаналізувати своє ставлення до навколишнього середовища і замислитися над власним вкладом у це. А зробити кожен може багато, і достатньо для цього лише маленьких кроків: свідоме споживання води, сортування сміття, економія електроенергії, відмова від поліетиленових пакетів й пластикових пляшок тощо.

І хоча нині епідеміологічна ситуація та карантинні обмеження не дозволяють проводити глобальних акцій, дбати про природу кожен може на індивідуальному рівні. Адже як говорив Махатма  Ґанді: «Якщо ти хочеш зміни в майбутньому — стань цією зміною в сьогоденні».
22 квітня - Міжнародний день Землі
22 квітня на планеті відзначається Міжнародний День Землі, покликаний об'єднати людей планети в справі захисту навколишнього середовища, нагадати те, що планета, яка дарувала нам життя, унікальна й має потребу в турботі й захисті. Це Міжнародний день Землі – свято чистої Води, Землі і Повітря.
Отож, і учні нашої школи взяли участь у святкуванні Міжнародного Дня Землі.
У школі відбувся конкурс екологічних плакатів та малюнків, в якому прийняли участь учні 1- 4 класів.

23 квітня - Всесвітній день книги та авторського права

Всесвітній день книги та авторського права відзначають щорічно, починаючи з 1996 року. Зважаючи на те, що «в історичному розумінні книга є найбільш потужним фактором поширення знання і найбільш надійним засобом його збереження», День книги покликаний наголосити на фундаментальній важливості книжки та її незамінності в інформаційному суспільстві. Одна з головних його цілей – промоція читання і книговидання, привернення уваги до культури писемного слова, а також до питань авторського права і захисту інтелектуальної власності.

Вважається, що День книги відзначався ще в першій половині XX століття. Ідея його створення належить письменникові й редакторові з Валенсії Вісенту Клавелю Андресу.

26 квітня - День трагедії на Чорнобильсій АЕС

26 квітня – День пам'яті жертв Чорнобильської трагедії .

Чорнобиль… Це слово стало символом горя і страждання, покинутих домівок. Минуло 35 років від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія-- техногенно-екологічна катастрофа, спричинена вибухом реактора четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, яка нанесла непоправної шкоди довкіллю та здоров’ю людей.
У Горбівецькій ЗОШ І-ІІ ступенів проведено онлайн-виступ
"Чорнобиль - наш біль, наша тривога" ( учні 5- 9 кл.), перегляд документальних матеріалів "Чорнобиль. Як це сталося?"( учні 1-4класів), виставка малюнків "Чорнобиль дитячими очима".

Атомний вибух, і перші пожежні ринули у вируюче полум'я, у смертельну радіацію рятувати станцію і людей.
Якби не подвиг простих людей, які ризикуючи власним життям і здоров’ям, врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й всього світу.
Низький уклін всім хто боровся зі страшною бідою. Священна пам'ять про ваш подвиг не згасне у віках і збережеться в серцях народу!

ПАМ'ЯТАЙМО!